8 موردی که شاید درباره پلنگ صورتی نمی‌دانستید!

10

نوبتی هم باشد، نوبت آن است که درباره چند چیز جدید که شاید پیش از این نمی‌دانستید صحبت کنیم! در قسمت قبلی، مواردی را که شاید درباره زلزله نمی‌دانستید را برایتان برشمردیم. اما در این قسمت، قرار است درکنار حس آموختن چیزهای جدید، کمی حس نوستالوژکی نیز بیافزاییم! برای همین است که در این قسمت، قصد داریم به 8 موردی که شاید درباره پلنگ صورتی، یکی از شخصیت‌های کارتونی محبوب دوران کودکی نمی‌دانستید اشاره ‌ای داشته باشیم. مانند همیشه، در ادامه با ترنجی همراه شوید.

قبل از هرچیزی، اجازه دهید به سراغ رمز قسمت قبلی برویم. همانطور که می‌دانید، در تصاویر اصلی مطالب آیا می‌دانید، یک رمز کوچک مخفی شده است که درحقیقت موضوع قسمت بعدی را آشکار می‌کند. در تصویر قبلی، شاهد یک زمین ترک خورده به خاطر زلزله بودیم. اما اگر کمی دقت کنیم، رد پای یک حیوان را بر روی گوشه‌ای می‌توان مشاهده کرد. نکته جالب اینجا بود که این رد پا به رنگ صورتی بود. صورتی، رد پا و پلنگ؟ بله! موضوع این قسمت مربوط به پلنگ صورتی می‌شود که کاربر عزیز مـــــــهدے به آن اشاره کردند. از سایر دوستانی که حدس‌های خود را اعلام کردند نیز نهایت تشکر را داریم. اگر حدستان درست نبوده است مشکلی نیست، در هر قسمت، یک رمز جدید داریم که می‌توانید به دنبالش باشید. خب به سراغ موضوع اصلی می‌رویم:

پلنگ صورتی برای اولین بار در تاریخ 9 ژانویه سال 1964 بر روی پرده سینما رفت. اول سپتامبر سال 1980، این مجموعه به اتمام رسید.

1

پلنگ صورتی در همان سال اول پخش برنده جایزه اسکار برای بهترین انیمیشن کوتاه شد.

2

در تمامی قسمت‌های پلنگ صورتی، شخصیت اصلی کاملا ساکت است، جز در قسمت که توسط Rich Little صداپیشگی می‌شود.

5

احتمالا شما هم درباره فیلم‌های پلنگ صورتی شنیده اید. نکته جالب اینجاست که صداپیشه پلنگ صورتی در حقیقت در فیلم CurseOf Pink Panther نیز بازی کرده است.

3

موسیقی متنی که در ابتدای هر قسمت از پلنگ صورتی می‌شنیدیم توسط Henry Mancini ساخته شده بود. وی بخاطر این کار نامزد اسکار شد، اما موسیقی متن فیلم مری پاپینز برنده جایزه شد.

4

جالب است بدانید که پلنگ صورتی صاحب دو فرزند به نام‌های Pinky و Panky است!

7

صاحب امتیاز پلنگ صورتی یعنی MGM برای سالگرد سی‌مین سال عرضه پلنگ صورتی، یک پلنگ صورتی کودک با ظاهری شبیه به کودکان پیش دبستانی طراحی کرد!

6

قسمت محبوب سازندگان اصلی انیمیشن پلنگ صورتی، قسمت In the Pink of the Night است. بله، همان قسمتی که یک پرنده کوکو در یک ساعت دیواری، خواب شیرین پلنگ صورتی را بهم می‌زند!

8

یک چیز دیگر … این اولین قسمت از پلنگ صورتی است که در سال 1964 پخش شد. آیا آنرا به یاد دارید؟

12

باور کنید که می‌توانید؛ آنگاه شما نصف مسیر را طی کرده اید.

نگارش: حسین میرنژاد

برگه ها