نکات خواندنی و جالب از قرعه کشی دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا

وبسایت رسمی برنامه نود - نکاتی خواندنی را از قرعه کشی دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا مرور می کنیم.

به گزارش وبسایت نود، دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2016-2017 قرعه کشی شد و گروه های سوم و چهارم، به نوعی گروه مرگ نام گرفتند. نکاتی جالب و خواندنی را از قرعه کشی این فصل رقابت های لیگ قهرمانان اروپا مرور می کنیم:

 

آرسنال در حالی در گروه اول رقابت ها با پاریسن ژرمن همگروه شده است که شاید بار دیگر نتواند به عنوان صدرنشین راهی دور حذفی شود. آرسنال در فصول اخیر بارها در مورد دوم شدن در گروهش، ضرر کرده است. در هر شش فصل گذشته، توپچی ها در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، از دور رقابت ها کنار رفته اند.

تاتنهام تا به حال فقط یک بار در لیگ قهرمانان اروپا حاضر بوده که در فصل 2010-2011 این اتفاق افتاد و البته در آن فصل، آنها با زدن 18 گل در دور گروهی، بهترین عملکرد را از نظر گلزنی در دور گروهی داشتند.

پپ گواردیولا به عنوان مربی، در هر هفت فصل گذشته به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسیده است.

38 درصد از قهرمانان این تورنمنت در طی سیزده دور اخیر ( از فصل 2003-2004 و شیوه جدید لیگ قهرمانان اروپا) در دور گروهی در گروه ششم F قرار گرفته بودند. 

این برای اولین بار از فصل 1995-1996 است که از بین چلسی، منچستریونایتد و لیورپول، هیچ یک در لیگ قهرمانان اروپا حضور ندارند.

در طی سیزده فصل گذشته، هیچگاه تیمی که در دور گروهی در گروه هفتم G قرار گرفته است، نتوانسته قهرمانی تورنمنت را از آن خود کند.

پورتو در شانزده بازی اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم های انگلیسی، فقط سه بار پیروز شده است.

آرسنال فقط تاکنون دو بار با پاریسن ژرمن رودررو شده است که یک برد و یک تساوی برای این تیم به ثبت رسیده است.

پپ در حالی به عنوان سرمربی منچسترسیتی به مصاف بارسلونا خواهد رفت که با آبی و اناری ها دو بار در قامت مربی، قهرمان اروپا شده است.

آرسنال در چهار بازی قبلیش مقابل تیم های سوئیسی در لیگ قهرمانان همواره پیروز بوده است.

منچسترسیتی و گلادباخ فصل گذشته نیز با هم در لیگ قهرمانان اروپا روبرو شدند که در دو مسابقه این دو تیم، نه گل به ثمر رسید.

کریستیانو رونالدو فصل گذشته 16 گل در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند که به تنهایی از آمار گل های 26 تیم بیشتر بود.

آرسنال برای اولین بار در یک دیدار رسمی، به مصاف تیمی از بلغارستان می رود.

لاملا فصل گذشته در تقابل تاتنهام و موناکو، چهار گل از پنج گل تیمش را به ثمر رساند.

در نوامبر 2012، سلتیک با در اختیار داشتن مالکیت فقط 15.4%، بارسلونا را شکست داد. پیروزی با چنین درصد تملک توپی از فصل 2003-2004 در لیگ قهرمانان اروپا هنوز هم بی همتا است.

 

2021

 

 

 

 

 

برگه ها