مصاحبه اختصاصی با مهاجم سابق بارسلونا و لیورپول؛ لوئیس گارسیا: از حضور در ایران لذت بردم

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم های فوتبال منتخب لالیگا و ستارگان ایران عصر امروز در دیداری دوستانه از ساعت 18 در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند.

به گزارش وب سایت نود، بازیکنان منتخب لالیگا به منظور برگزاری این دیدار بامداد دیروز وارد تهران شدند که در میان آنها چهره های شاخصی از جمله لوئیس گارسیا، فرناندو مورینتس، گایزکا مندیتا و... حضور دارند. روز گذشته، لوئیس گارسیا در مصاحبه ای اختصاصی با سایت نود، پاسخگوی سئوالات ما بود. متن مصاحبه با لوئیس گارسیا بازیکن سابق بارسلونا و لیورپول را می خوانید.

خوشامد می گویم ورود شما را به ایران. فکر می کنم اولین بار است که به ایران سفر می کنید. ایران و به ویژه مردم آن را چطور می بینید؟

بله این اولین بار است که به ایران می آیم. ایران مردمی بسیار دوست داشتنی و مهربان دارد. کشوری بسیار خوب و زیبا؛ شخصاً از این سفر بسیار لذت بردم و امیدوارم که در ادامه سفر کوتاه مان اتفاقات خوبی برای ما بیفتد و خاطرات فراموش نشدنی برای ما به همراه داشته باشد.

ظاهراً هنوز هم بازی می کنید؛ قصد بازنشستگی و ورود به عرصه مربیگری را ندارید؟

بله من هنوز هم فوتبال بازی می کنم البته در این سن مجبورم بیشتر در کشورهایی که سطح فوتبال پائین تری دارند بازی کنم. فعلاً تنها حرفه من فوتبال است و برای این کار هم به کشورهای مختلفی در نقاط مختلف جهان می روم. در حال حاضر عضو یک تیم باشگاهی (سنترال مارینرز) در استرالیا هستم. در مورد مربیگری هم باید بگویم فعلاً که مشغول بازی هستم و هنوز به مربیگری فکر نکرده ام.

یکی از خاطره انگیزترین دیدارهایی که در آن حضور داشتید، فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2005 برابر آث میلان بود. از آن بازی برایمان بگویید.

طبیعتاً بازی دشواری داشتیم. نیمه اول سه گل دریافت کردیم و برگشت به بازی برای ما بسیار سخت بود. تیم های ایتالیایی هم در دفاع بسیار عالی هستند. علاوه بر این، میلان یکی از بهترین تیم های چند سال اخیر خود را در اختیار داشت. باید بگویم که خیلی خوش شانس بودیم که توانستیم در عرض چند دقیقه هر سه گل خورده را جبران کنیم. بازی به ضربات پنالتی کشیده شد، و شانس به ما رو کرده بود و توانستیم پیروز شویم.

می خواهم از شما در مورد لیورپول بپرسم. چرا لیورپول ضعیف تر شده و بهتر است بگویم به تیمی متوسط بدل شده، آیا با نظر من موافقید؟

بله قبول دارم.

دلیل افت سال های اخیر لیورپول چیست و این تیم چگونه می تواند به سطح اول فوتبال انگلیس و اروپا بازگردد؟

وقتی بازیکنان بزرگی مثل استیون جرارد و لوئیس سوارز تیم ما را ترک کردند، قدرت تیم هم تا حد زیادی کاهش پیدا کرد. البته الان یورگن کلوپ به لیورپول آمده و بازیکنان جدیدی هم جذب لیورپول شده و تیم کم کم به شرایط خوبی خواهد رسید. امسال لیورپول به خوبی می تواند روی رقابت های داخلی متمرکز شده و تیم خوبی را آماده کند تا برای فصل آینده بتواند در اروپا نمایش خوبی داشته باشد.

آینده تیم ملی اسپانیا را چگونه می بینید؟

به نظر آینده تیم ملی کشورمان روشن و امیدوار کننده است. مربی جدید با نگرش و فلسفه جدید، بازیکنان جدید و جوانی که به تیم اضافه می شوند، همه اینها نوید یک اسپانیای قدرتمند برای جام جهانی بعدی را می دهد.

در آخر هم چند سئوال کوتاه از شما می پرسم. مسی یا رونالدو؟

البته که مسی.

تیم محبوب شما در اسپانیا؟

بارسلونا

تیم محبوب شما در اروپا؛ لیورپول یا بارسلونا؟

انتخاب بین این دو تیم واقعاً سخت است. نمی توانم یکی را انتخاب کنم.

ایران؟

واقعاً لذت بردم و اوقات خوبی را سپری می کنم.

 

گفت و گو از احمد تقی زاده - حامد فلاح

برگه ها