روستوف 4-1 آژاکس؛ تاریخ سازی و صعود به لیگ قهرمانان در شب گلزنی آزمون

وبسایت رسمی برنامه نود - روستوف با تحقیر آژاکس نامدار، موفق شد جواز حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد، در شب پیروزی پر گل روستوف، سردار آزمون گل اول تیمش را وارد دروازه حریف کرد.

به گزارش وبسایت نود، تیم های روستوف و آژاکس در دیدار برگشت از مرحله پلی آف لیگ قهرمانان اروپا، چهارشنبه شب به میزبانی روستوف از ساعت 23 و 15 دقیقه به وقت تهران به مصاف هم رفتند. دیدار رفت دو تیم با تساوی 1-1 به پایان رسیده بود.

این بازی به قضاوت میلوراد ماژیچ انجام شد.

در این مسابقه، سردار آزمون از ابتدا در ترکیب تیمش قرار داشت ولی عزت اللهی از روی نیمکت بازی را آغاز کرد.

روستوف میزبان در مجموع نسبت به حریف خود بسیار بهتر کار کرد و بعد از گذر از سی دقیقه ابتدایی، توفان تیم روس به پا شد و آنها مزد بازی برتر خود را با زدن 4 گل و کسب برتری قاطع مقابل آژاکس گرفتند تا صعودی تاریخی را به لیگ قهرمانان اروپا جشن بگیرند.

اتفاقات مهم مسابقه:

دقیقه 34 : سانتر از جناح راست با جاگیری خوب و ضربه سر دیدنی و استادانه آزمون همراه شد تا دروازه سیلسن دروازه بان تیم ملی هلند در دقیقه 34 باز شود، این گل روحیه روستوف را بالا برد.

دقیقه 38: ماژیچ به خاطر خطایی که آزمون انجام داد به او کارت زرد نشان داد.

دقیقه 52: سانتر دیدنی از جناح راست، با ضربه سر عالی اروخین همراه شد تا آژاکس دو بر صفر عقب بیفتد.

دقیقه 60: نوبوآ از شلوغی درون محوطه جریمه نهایت استفاده را برد و موفق شد با یک اثرگذاری خوب، دروازه میهمان را برای بار سوم باز کند، تا عملاً شانس آژاکس برای صعود، از بین برود.

دقیقه 66: توفان روستوف همچنان ادامه داشت، این بار فرار در عمق و گذر از تله آفساید، این تیم را به گل رساند. پولوز با دریبل سیلسن، دروازه آژاکس نامدار را برای بار چهارم فرو ریخت.

دقیقه 73: آزمون که خسته هم به نظر می رسید، جای خود را به بوخاروف داد.

دقیقه 79: عزت اللهی به جای اروخین وارد زمین شد تا به تیمش کمک کند از نتیجه بدست آمده حفاظت کنند.

دقیقه 83: کودریاشف، مرتکب خطای پنالتی شد و داور نیز او را از زمین مسابقه اخراج کرد.

دقیقه 84: دیوی کلسن پشت ضربه پنالتی ایستاد و با گل کردن پنالتی، نتیجه را 4-1 کرد. اما این گل هیچ دردی را از آژاکس بی نوا، دوا نکرد.

 

در نهایت روستوف با کسب برتری 4-1 و پیروزی 5-2 در مجموع دو دیدار، راهی دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا شد.

 

2021

برگه ها