گلکسی نوت 7 در حال شارژ منفجر شد، با شارژر اصلی شارژ کنید!

Galaxy-Note-7-explodes-1

این روزها فناوری های مختلفی در زمینه شارژ موبایل و تبلت های نازنین ما (!) ارایه شده است و تقریبا می توان گفت این بازار در حال رشد و پیشرفت ثبات خاصی ندارد. این حرف بدین معناست که پرچمدارها، میان رده ها و پایین رده هر کدام در قیاس با هم و حتی در هر دسته بندی شاهد فناوری های مختلفی برای شارژ باتری آن ها هستیم. برخی شارژ سریع پشتیبانی می کنند، برخی نسل های مختلفی از این فناوری را دارند، برخی از پورت های Type-C بهره می برند و برخی نسل قدیمی تر micro USB. مسلما شرکت های مختلف شارژهای مختلف، کابل های مختلف و استاندار شارژ شدن متفاوتی را برای هر دستگاه در نظر می گیرند و به دلیل است که یکی از مهم ترین هشدارهای موجود در دفترچه راهنمای و گاها حتی روی خود بدنه دستگاه، این است که از شارژر و کابل اصلی ارایه شده همراه با دستگاه برای شارژ کردن آن استفاده کنید. امروز یک خبر ناگوار از انفجار یک گلکسی نوت 7 در حال شارژ در شبکه اجتماعی چینی ها منتشر شده است که در ادامه آن را با هم خواهیم دید و بررسی خواهیم کرد، با ترنجی همراه باشید.

یک گلکسی نوت 7 آبی در تصاویر منتشر شده از حساب کاربری شخصی در شبکه اجتماعی baidu دیده می شود که منفجر شده و گفته می شود در حین شارژ شدن این اتفاق روی داده است. ابتدا باید به نکته توجه کنید، ابتدا اینکه کابل شارژر مشخصا کابل شارژر اصلی گلکسی نوت 7 نیست. دوم اینکه با تبدیلی که سامسونگ در جعبه گلکسی نوت 7 در نظر گرفته به دستگاه متصل شده است. سوم و مهم ترین نکته که سوال برانگیز است، عدم روئت لوگو سامسونگ روی پنل جلویی است!

Galaxy-Note-7-explodes (3) Galaxy-Note-7-explodes (2) Galaxy-Note-7-explodes (1) Galaxy-Note-7-explodes

این اتفاق هنوز به صورت گسترده گزارش نشده است و باید بدانید اگر از شارژر و کابل اصلی دستگاه خود استفاده نکنید علاوه بر اینکه احتمال رخ دادن این اتفاق برای هر دستگاه دیگری نیز وجود دارد، در عین حال شرکت ارایه دهنده محصول نیز در قبال اتفاق رخ داده مسئول نیست.

ما منتظر عکس العمل رسمی سامسونگ نسبت به این اتفاق هستیم و تا آن زمان مثل همیشه توصیه می کنیم که از لوازم جانبی اصلی دستگاه خود استفاده کنید. تاکنون اتفاق مشابهی برای شما یا دوستان شما رخ داده است؟

phonearena

برگه ها